TRZYDZIESTA   TRZECIA    NIEDZIELA  ZWYKŁA

18. 11. 2018

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy dzień Ubogich.

2. W naszej Parafii razem z  klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie modlimy się o powołania kapłańskie  i zakonne.

3. Dzisiaj o godz. 15.20 modlitwa różańcowa z wypominkami za zmarłych.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

1. we wtorek – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  2. we środę  – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  3. w piątek – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  4. w sobotę – święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

7. Dziękuję za sprzątanie kościół i ofiarę na kościół  mieszkańcom domów o numerach 61 - 75. Bóg zapłać. Na następną niedzielę  proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców domów 76 – 90.