ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13. 01. 2019

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi   umocnił darem Ducha Świętego. Kończymy okres Bożego Narodzenia, ale pozostaniemy w klimacie tych świąt, śpiewając kolędy i  radując się  z przyjścia na świat Syna Bożego..

2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa. Zachęcam do łączności w modlitwie  z młodzieżą uczestniczącą w tym spotkaniu i do łączności za pośrednictwem mediów w tym wyjątkowym  wydarzeniu.

3. Koło Teatralne z naszej szkoły zaprasza wszystkich mieszkańców Izdebnika i gości na Jasełka, które będą przedstawione dzisiaj o godz. 17.00 w  Domu Strażaka w Izdebniku.

4. W przyszłą niedzielę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy świętej o godz. 16.00.

5. Organizujemy pielgrzymkę do Francji w dniach 27 maja – 2 czerwca 2019 roku, tj. od poniedziałku do niedzieli włącznie. W programie Lourdes, La Salette,  Paray le Monial, Rocamadur (to miejsce, z którego gościliśmy pielgrzymów z Francji na ŚDM 2016 r.) i Ars. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń. Zapisy i szczegółowy program  w zakrystii.

6. Wczoraj, po raz piąty,  przeżywaliśmy Dzień Wspólnoty naszej Parafii. Dziękuję wszystkim, którzy  przygotowali spotkanie. Pani Ewie Kozik za wiele pracy  i  koordynację przygotowań, dzieciom występującym w jasełkach i pani opiekującej się Kołem Teatralnym w naszej szkole, orkiestrze strażackiej OSP Izdebnik, mieszkankom DPS w  Izdebniku z opiekunami, panu organiście za prowadzenie  śpiewu kolęd, panu Tomaszowi Dąbkowi za przygotowanie prezentacji, p. Barbarze Dąbek za dekoracje, paniom pracującym w kuchni. Dziękuję wszystkim, którzy w różny  sposób przyczynili się do zorganizowania Dnia Wspólnoty.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kościół  mieszkańcom domów o 196 - 210.  Bóg zapłać. Na następną niedzielę  proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców domów 211 - 225.